Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zapach nie do zniesienia

05-08-2020, 10:28 Joanna Oreł

Od połowy lipca nieprzyjemne zapachy uprzykrzają życie mieszkańcom dzielnicy Ruda. Zgłoszenia dotyczą m.in. ulicy Magazynowej, Norwida, Szyb Powietrzny, Wawelskiej oraz Słowiańskiej. W zakładach znajdujących się przy ul. Kokotek, gdzie zlokalizowano źródło odoru, została przeprowadzona kontrola.

– Na zewnątrz upał, a my nie możemy nawet otworzyć okna, bo do domu od razu dostaje się nieprzyjemny zapach. Spacer, wyjście do sklepu, czy do pracy to mordęga, bo nie można złapać tchu – zgłosił jeden z mieszkańców ulicy Magazynowej.

W związku z licznymi sygnałami oraz zgłoszeniami władze miasta postanowiły zarządzić kontrolę w zakładach, które znajdują się przy ul. Kokotek w Rudzie. Jej wyniki wskazują na to, że na razie problem został rozwiązany. – Źródłem tych przykrych zapachów były odpady komunalne, które składowano na terenie firmy Pre Zero. Firma nie zdążyła wywieźć wszystkich śmieci do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, a te pod wpływem ciepła zaczęły wydzielać nieprzyjemne zapachy. Odpady zostały usunięte – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.


Komentarze


12-08-2020, 20:47
Mieszkaniec Wawelskiej napisał(a):

Niestety nadal śmierdzi, więc nie zostały wywiezione. Znowu tutaj ktoś kłamie...