Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zakupy dla seniora

16-03-2020, 14:26 admin

W Rudzie Śląskiej rusza akcja „zakupy dla seniora”! W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Miasto uruchomiło specjalną linię telefoniczną, pod którą będą przyjmowane zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy. Z każdym mieszkańcem, który jest w potrzebie, skontaktuje się harcerz, który ustali listę zakupów i przyniesie sprawunki do domu. O pomoc może poprosić każda osoba w podeszłym wieku, w szczególności samotna, chora, niepełnosprawna lub po prostu obawiająca się wyjść z domu. – Seniorzy są szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem, dlatego też trzeba ich chronić i im pomagać. W obecnej sytuacji inicjatywa rudzkich harcerzy jest nie do przecenienia - mówi Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska.

Urząd Miasta uruchomił specjalną linię telefoniczną dla osób będących w potrzebie. 32 2486 359 lub 800 158 800 – to numery telefonu, pod które można się zgłaszać. Pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego będzie prosił tylko o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu zamieszkania.

Z każdą z osób, która zadzwoni i zostawi namiary na siebie skontaktują się harcerze. Zgłoszą się po listę zakupów i przyniosą potrzebne produkty do domu. – „Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim" - każdy z nas zna ten punkt prawa harcerskiego. Widząc potrzebę, chcemy na nią czym prędzej odpowiedzieć – mówi Marcin Różycki komendant rudzkiego hufca.


Wśród harcerzy służbę będą pełnić tylko osoby pełnoletnie. – Osoby te otrzymały odpowiednie instrukcje jak zachować szczególne środki ostrożności – wyjaśnia Marcin Różycki.

Źródło: UM Ruda Śląska

 


Komentarze