Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali dla Oli

29-07-2018, 13:17 Agnieszka Lewko

Rudzianie o wielkich sercach po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obcy los drugiego człowieka. W sobotę (28.07) odbył się koncert charytatywny dla Oli Białdygi, która od wielu lat zmaga się z rakiem mózgu. Podczas wydarzenia można było wesprzeć finansowo chorą rudziankę.

- Jestem bardzo wdzięczna za okazaną mi pomoc i wsparcie w tych trudnych dla mnie i mojej rodziny chwilach. Cała moja rodzina, przyjaciele, znajomi, a nawet całkiem obcy ludzie, okazują mi ogromne wsparcie, za co jestem im niezmiernie wdzięczna i za co bardzo dziękuję - powiedziała Aleksandra Białdyga.

Dla rudzianki zagrały zespoły Coffee Experiment oraz Funk Da System, a pomiędzy występami odbył się kiermasz oraz licytacja przedmiotów podarowanych przez wielu darczyńców. Można też było wrzucić dowolny datek do puszek podczas zbiórki prowadzonej przez Fundację Przyjaciół Świętego Mikołaja. Ponadto od 15 lipca do 31 sierpnia trwa  zbiórka publiczna, prowadzona właśnie przez tę fundację.

- Musimy uzbierać jak najwięcej pieniędzy, żeby sfinansować leczenie Oli, dlatego właśnie dzisiaj wszyscy razem się tu spotykamy. Z inicjatywą zorganizowania tego koncertu wyszli przyjaciele Oli, którzy tym sposobem pokazali, że są niesamowici - podkreśliła Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja podczas sobotniego koncertu. - To piękne, że w trudnych chwilach rudzianie potrafią się łączyć i chcą pomóc komuś w potrzebie. To coś bardzo pięknego - dodała.

Przypomnijmy, w 2011 u Aleksandry Białdygi Stwierdzono złośliwego guza mózgu. Guz był bardzo duży, dlatego konieczna była natychmiastowa operacja. Guza udało się usunąć, jednak w listopadzie ubiegłego roku okazało się, że choroba wróciła. Guz zaczął rozrastać się w miejscach trudno dostępnych i niemożliwych do operacyjnego usunięcia. Mimo wszystko pani Aleksandra przeszła kolejną operację. Wynik histopatologiczny wykazał, że to guz III stopnia – anaplastic oligodendroglioma (skąpodrzewiak) – co równało się z dalszym leczeniem. Jednak, aby terapia przyniosła oczekiwane efekty, konieczne jest jej wsparcie również wszystkimi innymi metodami (wlewy, komora normobaryczna, tabletki, badania dodatkowe i wizyty lekarskie). Ważna jest także medycyna alternatywna po to, żeby wzmocnić osłabiony naświetlaniem i chemią organizm. Wysokie koszty tej terapii w tym wizyty u specjalistów, dodatkowe leki i suplementy diety przekraczają możliwości finansowe rodziny pani Aleksandry, a koszty leczenia to ok. 70 tys. zł.


Komentarze