Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wypłyń na głębie

26-04-2014, 13:18 Sandra Hajduk

Na krytym basenie znajdującym się przy ulicy Chryzantem 10 w Rudzie Śląskiej - Rudzie trwa sztafeta pływacka mająca na celu uczcić pamięć Jana Pawła II oraz upamiętnić jego kanonizację.


Jest dużo chętnych. Mam nadzieję, że cały czas ktoś będzie pływał. Zgłosiły się całe klasy sportowe, kluby sportowe, pojedyncze osoby oraz osoby niepełnosprawne – mówiła Aleksandra Poloczek z rudzkiego MOSiR-u. – Dzisiaj ważny jest nie tylko aspekt sportowy. Udział w tej sztafecie to przede wszystkim świadectwo tego, że ten człowiek jest nam bliski i przyznajemy się do swojej wiary. W tej wyjątkowej chwili możemy się połączyć i spędzić czas razem – dodała.


Sztafeta rozpoczęła się kilka minut po godzinie 12. Jedną z pierwszych osób, która ją rozpoczęła był Denis Jachna.


Mam w tym roku bierzmowanie. Przygotowując się do niego rozmawialiśmy o Janie Pawle II i beatyfikacji, więc ten temat jest mi ostatnio dość bliski. To też wpłynęło na to, że zdecydowałem się wystartować w sztafecie. W dodatku bardzo lubię pływać  – tłumaczył 16-latek.


Sztafeta oficjalnie zakończy się o godzinie 21.37, czyli w godzinę śmierci papieża Polaka.


Komentarze


26-04-2014, 16:34
Ew. napisał(a):

Debilizm polaczony z idiotyzmym ,ile jeszcze tych idiotyzmow z tym dniem.Zenada to jest 16 wiek.