Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wolontariusze na wagę złota

06-09-2018, 11:50 Agnieszka Lewko

Rudzianie o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka mają szansę zapisać się do tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki” i zostać lokalnymi herosami. Wolontariusze po raz kolejny będą mogli udowodnić, że warto pomagać oraz zachęcić do tego innych mieszkańców Rudy Śląskiej. W tym roku finał akcji zaplanowano na 8-9 grudnia, natomiast kandydaci na SuperW w swoich rejonach mogą się zgłaszać do 30 września.

- Jeśli ktoś lubi pomagać to nie powinien się wahać, tylko przyłączyć do naszej akcji. To bardzo ważne, żebyśmy pamiętali o najbardziej potrzebujących - zaznaczył Radosław Pyzik, lider „Szlachetnej Paczki” Ruda Śląska - Północ. - Wolontariusze odwiedzają dane rodziny i rozmawiają z nimi, dzięki czemu wiedzą, co ma się znaleźć w szlachetniej paczce, czego dana rodzina najbardziej potrzebuje. Później kontaktują się z darczyńcami  - dodał.

Wolontariuszami „Szlachetnej Paczki” mogą zostać osoby pełnoletnie, jednak te, które mają ukończone 16 lat, mogą działać jako wolontariusze wspomagający. Dorośli wolontariusze dostają pod swoją opiekę trzy rodziny. Każdy, kto chce przystąpić do udziału w akcji, może zgłosić się na stronie internetowej www.superw.pl, na której znajdują się informacje na temat projektu. Po zgłoszeniu się ochotnika czeka rozmowa rekrutacyjna z liderem rejonu, a po niej szkolenie, podczas którego wolontariusz uczy się,  jak pomagać najbardziej potrzebującym.


Komentarze