Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Witajcie pierwszaki

05-10-2017, 08:26 Agnieszka Lewko

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza są już prawdziwymi uczniami. W środę (4.10) w placówce odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, podczas którego pierwszaki ślubowały, czyli złożyły pewnego rodzaju przyrzecznie wobec szkoły.

- Od początku września dzieciaki przygotowują się do tego wydarzenia. Przede wszystkim uczą się piosenek, które zostały zaprezentowane. Dzieci są bardzo przejęte tą uroczystością i aktem ślubowania, bardzo to przeżywają, bo czekały na ten moment, od kiedy przyszły do szkoły - tłumaczyła Alicja Polak, wychowawczyni pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 7. - Nasze pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, a potem zostały pasowane na uczniów - dodała.

W wydarzeniu wzięli udział także rodzice, którzy razem ze swoimi pociechami przeżywali święto, a pierwszaki specjalnie dla nich popisali się swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. 

- Bardzo nam się podoba w pierwszej klasie, mamy fajną panią i fajne koleżanki, dobrze się bawimy w szkole i uczymy. Dzisiaj mówimy wierszyki i śpiewamy. Nasza szkoła jest super i bardzo ją lubimy - powiedziały Nadia Krzykowska i Julka Franiel, uczennice klasy I a w Szkole Podstawowej nr 7.


Komentarze