Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wiadukt do rozbiórki

11-05-2018, 12:46 Agnieszka Lewko

Stan wiaduktu znajdującego się przy zbiegu ul. Gierałtowskiego, Janasa i Skłodowskiej pozostawia wiele do życzenia. Poinformował nas o tym jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla. - Aż strach tam przechodzić czy przejeżdżać, bo czasem z wiaduktu spadają fragmenty tynku lub jakieś elementy konstrukcji, co zagraża bezpieczeństwu - zaznacza pan Józef, nasz Czytelnik. - Trzeba natychmiast coś z nim zrobić, bo może dojść do tragedii i będzie wtedy za późno - dodaje.

Sprawą zainteresował się już rudzki magistrat, jednak nie jest on właścicielem wspomnianego obiektu.

- Zgodnie z prawem budowlanym to właściciel lub zarządca obiektu zobowiązany jest do jego utrzymania. W przypadku rudzkiego wiaduktu są to Polskie Koleje Państwowe S.A - tłumaczy Barbara Mikołajek -  Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.  - Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego miasto wystąpiło 20 marca 2018 roku do spółki PKP z wezwaniem do natychmiastowego zabezpieczenia tego obiektu - dodaje.

Jak się okazuje PKP zajmie się wiaduktem i w  pierwszej kolejności zostanie on zabezpieczony, a w późniejszym czasie zlikwidowany. - Zlecimy prace zabezpieczające wiadukt. Docelowo obiekt przewidziany jest do rozbiórki.  Wyłoniliśmy  już firmę, która zabezpieczy ten wiadukt do czasu jego fizycznej likwidacji. Planujemy, że prace rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku - informuje Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A.


Komentarze