Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Weronika prezydentem

03-06-2013, 10:40 Monika Herman - Sopniewska

Ma 12 lat, mieszka w Nowym Bytomiu i przez jeden dzień piastowała urząd prezydenta Rudy Śląskiej. Weronika Lisek w poniedziałkowy poranek ze spokojem odebrała klucz do bram miasta, choć nie ukrywała, że boi się tej ogromnej odpowiedzialności.


- Jestem bardzo zestresowana. Dziś musiałam się elegancko ubrać, a teraz odwiedzę szkolne festyny - mówi Weronika Lisek, która na co dzień uczy się w piątej klasie SP nr 1 w Nowym Bytomiu.

 

Weronika jest zwyciężczynią sobotniego konkursu na najlepsze przebranie, który odbył się na placu Jana Pawła II z okazji Dnia Dziecka. Weronika przebrana była za pirata.

 

- Początkowo córka chciała się przebrać w sukienkę z balonów, ale pogoda nie dopisała. Na koniec wybraliśmy strój pirata – miała chustkę na głowie, szable, zrobiła sobie specjalną przepaskę na oko. To był pomysłowy strój, ale wygranej się nie spodziewaliśmy – mówi Karina Lisek, mama Weroniki.

 

 

Weronika Lisek klucze do miasta odebrała od Weroniki Sopali z Bykowiny, która w ubiegłym roku również z okazji Dnia Dziecka pełniła funkcję prezydenta miasta.

 

 

- Bardzo miło wspominam ten jeden dzień prezydentury w mieście. Jeździłysmy po festynach, byłyśmy na przedstawieniu w żłobku, po szkołach rozdawałyśmy cukierki. Do dziś mamy z panią prezydent stały kontakt na portalu społecznościowym. Czasami wracam do zdjęć z tamtego dnia – usmiecha się Weronika Sopala.

 

- Weronika przekona się jak wygląda praca prezydenta. Czekają nas wyjazdy do szkół i przedszkoli, biznesowe spotkania. Mam nadzieję, że uda nam się podpisać wspólnie uchwałę np. w sprawie utworzenia nowego placu zabaw w parku Strzelnica – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

 

 


Komentarze