Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wąż na Halembie!

22-08-2019, 12:08 admin

Wąż postawił wczoraj na równe nogi policjantów z halembskiego komisariatu. Gad nieoczekiwanie pojawił się w mieszkaniu jednego z osiedlowych bloków przy ulicy Solidarności. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji zgłaszająca znowu poczuła się bezpiecznie, a tajemniczy gad trafił pod opiekę znawców gatunku. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Niecodzienną interwencję odnotowali wczoraj mundurowi z Komisariatu Policji w Halembie. Po godzinie 21 od oficera dyżurnego otrzymali informację, że mieszkanka osiedla Solidarności w swoim mieszkaniu zauważyła pełzającego węża. Interweniujący policjanci faktycznie w mieszkaniu zastali niespodziewanego gościa. Ich oczom ukazał się półmetrowy okaz, który wzbudził strach i lęk u zgłaszającej.

Mundurowi nie bacząc na zagrożenie, chwilowo pozbawili wolności gada i ostrożnie zapakowali go do plastikowego pojemnika. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mieszkańcy znowu poczuli się bezpiecznie, a tajemniczy gad trafił pod opiekę znawców gatunku z Leśnego Pogotowia w Mikołowie . Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tej sprawy.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze