Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Walka małych stópek

18-11-2017, 13:01 Joanna Oreł

Już po raz piąty w Rudzie Śląskiej odbyły się obchody Światowego Dnia Wcześniaka, organizowane przez „Wcześniakowo”. Kilkadziesiąt rodzin spotkało się w sobotę (18.11) w przedszkolu EJBISI, by wymienić się doświadczeniami oraz radami, a także, by skorzystać z porad specjalistów.

– Przyjeżdżają do nas rodziny z różnych okolic, by zobaczyć, jakie postępy robią ich dzieci, ale także by znów się zobaczyć. To dla nas bardzo ważne, gdy czujemy, że druga osoba nas rozumie, bo jest w podobnej sytuacji. Dzięki temu możemy wymienić się doświadczeniami i podzielić informacjami, których zwłaszcza początkujący rodzice wcześniaków, poszukują – tłumaczy Katarzyna Forenc z „Wcześniakowa”, mama urodzonej w 26. tygodniu ciąży Julii.

Sobotnie spotkanie było także okazją do uzyskania fachowych porad. Na miejscu odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, a z rodzicami rozmawiali m.in. fizjoterapeuta, terapeuta i neurologopeda. Dla dzieci z kolei przygotowano zabawy – w tym m.in. z chustą klanza, czy ciastoliną. W sumie w obchodach Światowego Dnia Wcześniaka, który odbył się pod hasłem „Wielka walka małych stópek”, razem z „Wcześniakowem”, wzięło udział ok. 50 rodzin.


Komentarze