Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W trasę z pupilem

15-10-2017, 10:19 Agnieszka Lewko

Miłośnicy psów i ich pupile wzięli udział w czwartym już „Dogtrekkingu”, czyli spacerze z psami, który odbył się w minioną sobotę (14.10) w Panewnickich Lasach. Spacerowicze musieli pokonać dwunastokilometrowy dystans, wypełniony zadaniami zręcznościowymi i konkursami. Podczas imprezy właściciele czworonogów mieli także okazję pochwalić się urodą swoich psiaków i zaprezentować ich umiejętności.

- Każdego roku „Dogtrekking” jest inny niż poprzedni. W tym roku był jakby taką dużą grą planszową w terenie, podczas której zawodnicy musieli zbierać punkty, a na trasie zmierzyć się z różnymi przeszkodami i zagadkami logicznymi. Nie zabrakło także wielu atrakcji - komentowała Beata Drzymała-Kubiniok, prezes TOZ Fauna i organizatorka wydarzenia.  

Po przebytej trasie, można było odpocząć przy ognisku i spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

- Przyłączyło się dzisiaj do nas ponad pięćdziesiąt zespołów, głównie rodziny ze swoimi pupilami, które postanowiły w ten sposób spędzić czas. Przypominamy tym samym, że posiadanie psa to nie tylko wielka frajda, ale i obowiązek - dodała prezes TOZ Fauna.


Komentarze