Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W SP nr 7 nauka zdalna na czas remontu

01-09-2022, 15:22 Joanna Oreł

Nie wszyscy uczniowie z Rudy Śląskiej z dniem 1 września wrócili do szkolnych ławek. Z powodu remontu w Szkole Podstawowej nr 7 w Wirku uczniowie “starszych” klas uczą się zdalnie, a stacjonarnie jedynie pierwszoklasiści. Nauka na odległość ma odbywać się tak, jak w trakcie zamknięcia szkół podczas pandemii. Prace związane z wykonaniem ochrony przeciwpożarowej budynku SP nr 7 mają zakończyć się w listopadzie. 

Aby doprowadzić budynek szkoły do stanu zgodnego z obecnie obowiązującymi przepisami, konieczne jest m.in. zabezpieczenie płytami ognioodpornymi wszystkich stropów, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i ewakuacyjnej. - Zostały wykonane roboty rozbiórkowe i odkrywkowe, związane z usunięciem starych posadzek, tynków na sufitach. Trwają roboty związane ze wzmacnianiem konstrukcji stropów oraz zabezpieczeniem ogniowym elementów drewnianych, instalacyjne - nowe instalacje elektryczne, okładzinowe sufitów - jako zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz nowe warstwy podłóg - wylicza Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Niestety w trakcie robót, po zerwaniu okładzin, okazało się, że część posadzek jest zawilgoconych i zagrzybionych, przez co znacząco zwiększył się zakres koniecznych do przeprowadzenia robót - dodaje.

Dla bezpieczeństwa uczniów oraz po konsultacji z rodzicami ustalono, że do czasu zakończenia remontu dwie klasy I (37 uczniów) będą miały zajęcia na miejscu w nieremontowanej części placówki, a uczniowie klas od II do VIII (178 osób) mają się uczyć w trybie zdalnym. - Ta część, w której toczą się prace remontowe, jest oddzielona od części budynku, w której będą znajdowały się dzieci. Jedna pierwsza klasa uczy się w małej salce gimnastycznej, a jedna na dużej sali gimnastycznej. Świetlica i pedagog działają stacjonarnie. Dostęp do toalet, czy placu zabaw jest swobodny - zapewnia  Katarzyna Bartoń-Lorek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7.

Termin zakończenia prac w SP nr 7 przewidziano na 23 listopada, a odbiór końcowy na koniec tego miesiąca. Jednak ze względu na szeroki zakres prac i możliwą konieczność przeprowadzenia robót dodatkowych termin ten może ulec przesunięciu, podobnie zresztą jak koszty remontu.


Komentarze


03-09-2022, 11:55
Monika Wróbel napisał(a):

Nie było konsultacji z rodzicami. Pod koniec sierpnia zebrali się przedstawiciele miasta z panią dyrektor, żeby przekazać wiadomość o zdalnym nauczaniu kilkorgu przedstawicielom rady rodziców. Reszta rodziców została postawiona pod murem w tej sytuacji.

02-09-2022, 09:24
Zonk napisał(a):

I za to wlasnie w wyborach obecna władza nie dostanie głosów od rodzin i znajomych tych dzieci. Zabranie z rodzicami było kpiną ubijaniem wszystkich propozycji rodzicow i dyrekcji, żeby zapewnix wszystkim klasom naukę w zwyklym trybie stacjonarnym. Wladze postanowily sobie bez konsultacji wprowadzić tryb zdalny i koniec. Teraz najmniejsza przeszkoda bedzie sie kończyć zdalnym nauczaniem,które wygląda jak wygląda. Tłumaczenia władz miasta i argumenty - kuriozalne. W życiu nie zagłosuję na takich ludzi - w rudzkim magistracie musi sie w końcu coś zmienić a osoby niekompetentne zastąpione takimi, którzy liczą się z obywatelami miasta.