W pięknym stylu

08-03-2014, 22:32 Sandra Hajduk

To był tak naprawdę „mecz o wszystko”. Z będącą liderem Polonią Bytom bowiem przyszło zmierzyć się dziś koszykarzom Pogoni Ruda Śląska. I było to nie lada wyzwanie, gdyż bytomianie dotychczas nie zaznali smaku porażki. Rudzianie jednak pokazali dziś, że nadal liczą się w grze o awans. W pięknym stylu pokonali oni przed własną publicznością rywala, wygrywając 89:62.

Rudzianie od początku wiedzieli, że nie będzie to łatwe spotkanie. Od pierwszych minut byli zmobilizowani i skupieni. W każdej kwarcie zdobywali oni więcej punktów niż bytomianie. Duża w tym zasługa celnych rzutów z dystansu. Pierwsza odsłona pojedynku była jeszcze dość wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. To właśnie oni bowiem na przerwę schodzili wygrywając 11 punktami. Po przerwie przewaga Pogoni rosła szybciej. W trzeciej kwarcie rudzianie zdobyli o osiem punktów więcej niż rywale. Dzięki przewadze punktowej szansę zaprezentowania się dostali w zasadzie wszyscy zawodnicy Pogoni, a po sygnale kończącym zmagania przewaga gospodarzy wynosiła 27 punktów.

- Determinacja całego zespołu była dzisiaj ogromna. Uniknęliśmy pojedynczych błędów, które do tej pory nam się zdarzały. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Nie spodziewałem się, że uda nam się wygrać tak wysoko – mówił po meczu Marcin Cyran, trener Pogoni.

KS Pogoń Ruda Śląska – KK Polonia Bytom 89:62 (21:15, 25:20, 22:14, 21:13)

Pogoń Ruda Śląska: Jeleń 15, Łapot, Kuczera 7, Mol 10, Komandzik 5, Sgodzaj 12, Bobrowski 4, Stankala 14, Goczok, Morawiec 3, Tomecki 10, Wilkin 9.

Trener: Marcin Cyran