Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W pętli niejasności

09-08-2018, 08:20 Joanna Oreł

Wiele wskazuje na to, że zmieni się organizacja ruchu na pętli autobusowej przy ul. Solidarności w Halembie. O tym, że takie zmiany są potrzebne, świadczą głosy mieszkańców. Chodzi o to, gdzie znajduje się przystanek autobusowy, a gdzie kierowcy autobusów zaczynają lub kończą trasę. Pasażerowie często są zdezorientowani podczas oczekiwania na autobus.

– Mimo tego, że jest jedna wiata autobusowa, to do niej nie podjeżdżają autobusy ani przyjeżdżające, ani wyjeżdżające. Panuje chaos, bo nie wiadomo, który autobus ma przerwę, a który za chwilę odjedzie – napisała do nas pani Anna. – Niedawno odwiedziła mnie znajoma, mieszkająca przy pętli, która w deszczu nie mogła wsiąść do właściwego autobusu, bo wszystkie 7-8 sztuk miały wykasowane numery linii. Wsiadanie i wysiadanie z autobusu z poziomu asfaltu jest uciążliwe dla starszych osób w wieku 60+ – wyjaśnia.

Rozwiązaniem tej sytuacji mogłoby być utworzenie drugiej wiaty lub jej przeniesienie np. na środek pętli tak, aby z jednej strony można było wysiadać z autobusów, a z drugiej do nich wsiadać. Zwróciliśmy się w tej sprawie do miasta, do którego należy teren oraz do KZK GOP, który odpowiada za organizację transportu publicznego. – W sprawie umiejscowienia dodatkowego przystanku do odjazdów jesteśmy w trakcie uzgodnień z Urzędem Miasta – przyznaje Anna Koteras, rzeczniczka prasowa KZK GOP.

Również urzędnicy zapewniają, że rozmowy trwają. Jednak ani jedna, ani druga strona szczegółów na razie nie podaje. – Informuję, że miasto Ruda Śląska rozważa wprowadzenie zmian dających podróżnym możliwość dogodniejszego korzystania z systemu komunikacji publicznej w tej części miasta – mówi Andrzej Nowak, pełnomocnik prezydent miasta ds.transportu zbiorowego. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco.


Komentarze