W drużynie siła

21-09-2022, 13:29 Dawid Kosmalski

Reprezentacja TL Pogoń Ruda Śląska do lat 16 zwyciężyła w drużynowych mistrzostwach Śląska. Zawody odbyły się w niedzielę (18.09) w Częstochowie.

Rudzcy lekkoatleci w ramach piętnastu startów zdobyli w klasyfikacji łącznej 2020 punktów, dzięki czemu wyprzedzili drużyny MKS-MOSM Bytom (1926 punktów) i CKS-u Budowlanych Częstochowa (1840 punktów). Wśród zawodniczek i zawodników Pogoni najlepiej punktowali – w biegu na 100 m Maria Puławska, która zajęła trzecie miejsce oraz Magdalena Podgórska z nowym rekordem życiowym (13.58, 14. wynik biegu) i Michał Fedkow, który na tym samym dystansie był piąty z nowym rekordem życiowym 12.11, podobnie jak ósmy Adrian Ostrowski (nowa ,,życiówka” 12.21).

Ponadto Zofia Florczyk była piąta, Iga Szczurek 26., Anna Bolik 27. w biegu na 600 m, Hanna Florczyk szósta w biegu na 1000 m, a Patryk Bartusek 11. na tym samym dystansie. Poza tym w biegu na 300 m kobiet punkty zdobyły: Justyna Maduzia (trzecie miejsce, nowa „życiówka” 43.09), Zuzanna Skowron (7. miejsce, 43.83 i nowy rekord życiowy), a także Pola Makowska, Zuzanna Lichnowska, Julia Kramarczyk i Maja Kleśta, które zajęły dalsze lokaty. Na 300 m rywalizowali również chłopcy – Bartłomiej Adamczyk był drugi, Gabriel Jordan siódmy, Paweł Bodzianowski dziewiąty, a Bartosz Stawinoga dziesiąty.

W konkurencjach technicznych natomiast Amelia Marona dzięki rzutowi na odległość 27.86 m pobiła swój rekord życiowy i zajęła czwartą lokatę. Poza tym Kacper Kuś w skoku w dal osiągnął wynik 4.33, co dało mu drugie miejsce, a Dominik Wartak był piąty w skok wzwyż (1.56). Punkty do wspólnego sukcesu dołożyły również Barbara Klyta i Ewa Nawrocka, które w wieloskoku dzięki odległościom 8.72 i 8.42 zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Świetnie spisały się także sztafety. W biegu 4x100 m Justyna Maduzia, Zofia Florczyk, Magdalena Podgórska oraz Maria Puławska poprawiły swój wynik z ostatnich zawodów w Bielsku-Białej i w Częstochowie – zajęły pierwsze miejsce z czasem 51.38. Na pierwszym stopniu podium uplasowała się sztafeta męska: Paweł Bodzianowski, Bartłomiej Adamczyk, Michał Fedkow i Adrian Ostrowski, którzy nie dali szans rywalom i osiągnęli czas 47.34.