Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Urodziny Kubusia Puchatka

17-10-2017, 14:17 Agnieszka Lewko

Dzieciaki z Miejskiego Przedszkola nr 19 w Wirku świętowały dzisiaj urodziny Kubusia Puchatka. Podczas uroczystości nie zabrakło zagadek, konkursów i śpiewania piosenek. Dzieci mogły posłuchać także fragmentów książki "Kubuś Puchatek", które przeczytała im wiceprzewodnicząca Rady Miasta Cecylia Gładysz. Maluchy przyniosły ze sobą także maskotki przedstawiające znanego misia.

- Każdego roku obchodzimy urodziny Kubusia Puchatka, więc jest to już pewnego rodzaju tradycja w naszym przedszkolu - podkreśliła Grażyna Pyka, zastępca dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 19 w Wirku. - Dzieci dowiadują się, kto to jest Kubuś Puchatek, a także autor książki o jego przygodach, zapoznają się też z różnymi ciekawostkami i odgadują zagadki - dodała.

W tym roku urodziny zostały połączone także ze świętem drzewa, które było obchodzone 10 października. - Dzieci poznały rodzaje drzew i dowiedziały się, że odgrywają one bardzo ważną rolę w życiu człowieka i że trzeba je szanować - zaznaczyła Grażyna Pyka.

W takcie urodzin odsumowano także konkurs „Mruczanka-Rymowanka dla Kubusia Puchatka”, w którym najmłodsi wzięli udział razem ze swoimi rodzicami. Pod koniec wspólnej zabawy dzieciaki otrzymały małe opakowanie miodu, czyli przysmaku Kubusia Puchatka.


Komentarze


25-10-2017, 18:02
Wielbiciel napisał(a):

Pięknie pani Grażynko