Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Upamiętnienie Grażyny Dziedzic

06-03-2023, 13:30 admin

W najbliższą środę, 8 marca br. o godz. 14, na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej-Orzegowie (ul. Bytomska) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Grażynę Dziedzic. Decyzją Rady Miasta Ruda Śląska obiektowi nadano imię zmarłej w czerwcu ubiegłego roku Prezydent Miasta Ruda Śląska w latach 2010-2022.

Decyzję o gruntownej modernizacji stadionu przy ul. Bytomskiej prezydent Grażyna Dziedzic podjęła w odpowiedzi na głos działających przy obiekcie klubów sportowych. Jak uzasadniono w projekcie uchwały, śp. Grażyna Dziedzic jako osoba bardzo aktywna chętnie sama korzystała z rudzkich obiektów (…). Rewitalizacja obiektu rozpoczęła się w 2013 r. W pierwszej kolejności powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. W kolejnych latach wykonano nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z zapleczem szatniowym i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjną restaurację z tarasem oraz naturalną górkę saneczkową dla dzieci.

„Wkład śp. prezydent Grażyny Dziedzic w modernizację Burloch Areny, jej sympati a i przywiązanie do tego obiektu były bezsprzeczne. Stąd też nadanie temu kompleksowi sportowemu jej imienia jest symbolicznym zwieńczeniem wyjątkowego dzieła i podziękowaniem za tytaniczną pracę, którą włożyła, by ożywić to zapomniane niegdyś miejsce” – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Grażyna Dziedzic była pierwszą kobietą na stanowisku Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Została wybrana w 2010 roku. W kadencji 2010-2014 przeprowadziła skuteczną naprawę fi nansów miasta, dzięki czemu w kolejnych latach Ruda Śląska mogła przeznaczać coraz więcej środków na inwestycje. Duże znaczenie w tym względzie miało efektywne pozyskiwanie dofi nansowań unijnych. Była inicjatorką szeregu cennych inwestycji, dzięki którym miasto ma bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Do najważniejszych należą: modernizacja kompleksu Burloch Arena oraz basenu letniego, ukończenie budowy parku wodnego Aquadrom, budowa stadionu lekkoatletycznego czy Traktu Rudzkiego. 


Komentarze