Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ulica Partyzantów z nowym chodnikiem

21-04-2022, 12:41 Joanna Oreł

Piesi poruszający się ulicą Partyzantów w Wirku w końcu doczekali się nowego chodnika. Dzięki temu m.in. mieszkańcy pobliskich domów oraz działkowcy z ogródków ,,Biała Róża” mogą w komfortowych warunkach załatwiać swoje sprawy.

Dotychczasowy chodnik, prowadzący od ogródków ROD „Biała Róża” do skrzyżowania ulicy Partyzantów z ul. Wysoką, był nierówny i z ubytkami. – Zgłosiliśmy ten problem do urzędu wraz z prośbą, aby chodnik był odśnieżany w sezonie zimowym. Tymczasem, ku naszemu zaskoczeniu, odśnieżanie przerodziło się w wymianę nawierzchni, co oczywiście bardzo nas ucieszyło – mówi jeden z mieszkańców ulicy Partyzantów.

Prace rozpoczęły się 3 marca. – Wyremontowany został odcinek chodnika o długości 203 mb. Zakres robót obejmował wymianę krawężnika, wymianę obrzeża, karczowanie pni oraz wykonanie nawierzchni z kształtki betonowej – informuje Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Remont chodnika zakończył się 4 kwietnia, a koszt jego naprawy wyniósł 70 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane z remontów bieżących. – Dziękujemy za to wszystkim zaangażowanym osobom oraz instytucjom. Z chodnika codziennie korzystają zarówno mieszkańcy w drodze do pobliskich instytucji i sklepów, jak i działkowicze oraz dzieci z przedszkola i szkoły podczas spacerów, a także osoby aktywne sportowo. Dlatego tak bardzo zależało nam na tym, aby powstał tutaj nowy chodnik – podkreślają mieszkańcy ulicy Partyzantów.


Komentarze