Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ujawniono plantacje

15-05-2013, 14:13 Monika Herman - Sopniewska

Ponad miesięczna praca rudzkich kryminalnych przyniosła wyczekiwane efekty. Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie trzech osób i zabezpieczenie 146 krzaków konopi indyjskich, 6500 działek dilerskich amfetaminy oraz 300 porcji suszu marihuany. Trójce zatrzymanych grozi teraz do 8 lat więzienia...

 

Operacyjne ustalenia policjantów wskazywały, że w jednym z domów jednorodzinnych w dzielnicy Kochłowice może funkcjonować plantacja marihuany. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się, gdy weszli oni na posesję i do budynku. Na miejscu zatrzymane zostały trzy osoby - dwóch mężczyzn i jedna kobieta, mieszkańcy Rudy Śląskiej w wieku od 22 do 50 lat. Podczas przeszukania stróże prawa zabezpieczyli 146 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę, pozwalająca na sporządzenie 6500 porcji dilerskich, a także 300 porcji suszu marihuany. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne oraz przyrządy i infrastrukturę pozwalającą na produkcję narkotyków.

 


Zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały zarzuty produkcji i posiadania narkotyków oraz pomocy w tych przestępstwach. Na wniosek policjantów i prokuratora jeden z zatrzymanych został tymczasowy aresztowany. Kobietę i drugiego z mężczyzn oddano pod dozór policji.

 

Kara 8 lat więzienia grozi podejrzanym, którzy mieli już konflikt z prawem związany z narkotykami.

 

 

Prowadzący sprawę policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania osób, które było odbiorcami i dostawcami narkotyków dla trójki podejrzanych.

 

źródło: KWP Katowice


Komentarze