Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Uczniowie ZS nr 5 na praktykach we Włoszech

09-05-2018, 08:54 Zespół Szkół nr 5

Zespół Szkół nr 5 realizuje projekt POWER „Nasze zawody mają przyszłość europejską” z tego powodu w niedzielę 6 maja 20 uczniów Zespołu Szkół nr 5 wraz z dwoma opiekunami wyjechało na praktykę zagraniczną do Bolonii. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik spedytor, technik elektryk i technik informatyk odbyli w ostatnich miesiącach cykl zajęć intensywnego przygotowania zawodowego, językowo-kulturowego i pedagogicznego, a teraz będą przez najbliższe 4 tygodnie zdobywać doświadczenie zawodowe w swojej branży we włoskich firmach.

Poza praktykami w programie wyjazdu zaplanowane zostały wycieczki turystyczne, bowiem uczniowie będą zwiedzać Bolonię, Florencję i Wenecję oraz inne atrakcje północnej Italii. Ponadto uczestniczyć będą w licznych koncertach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych, których we Włoszech nie brakuje. Miesięczny wyjazd jest dla młodzieży wspaniałym doświadczeniem i przede wszystkim integracją w międzynarodowym środowisku rówieśniczym. Uczniowie będą uczyli się samodzielności również kulinarnej. Więc przed nimi ciekawy czas nauki, pracy, nowych smaków i przygody.


Wyjazd został w całości zorganizowany ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2010 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego .


Komentarze