Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tyrolka czeka na wymianę

30-07-2020, 07:31 Joanna Oreł

Zerwana tyrolka oraz uszkodzone urządzenia do zabaw – tak wygląda plac zabaw przy Rudzkim Miasteczku Ruchu Drogowego w Wirku przy ul. Kolberga. MPGM TBS ma wkrótce uporządkować miejsce, które powstało w ramach budżetu obywatelskiego.

Inwestycja ta była jednym z projektów dzielnicowych w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Powstał mini park linowy, zjazd tyrolką, trampoliny, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią oraz m.in. ławki. Obecnie część atrakcji wyłączona jest z użytku. – Zleciliśmy prace związane z naprawą tyrolki. Mają być one wykonane do 15 sierpnia. Ponadto wcześniej stwierdzone uszkodzenia w urządzeniach zabawowych zostaną naprawione – mówi Krzysztof Mikołajczak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., które zarządza miasteczkiem ruchu drogowego oraz placem zabaw.

Czasowo wyłączone z użytku były także trampoliny, które zalane zostały na początku lipca. Znajdują się one na wysokości ziemi, więc prawdopodobnie problem ten może się powtarzać. Jak dowiedzieliśmy się w rudzkim magistracie, zostały one zaprojektowane w ten sposób ze względu na bezpieczeństwo użytkowników.

Niezależnie od zniszczeń urządzeń na placu zabaw, mieszkańcy dopytują także o stan drogi, która prowadzi do Rudzkiego Miasteczka Ruchu Drogowego. – Pełno w niej dziur, nierówności, więc zarówno dojazd, jak i dojście po takich wertepach nie należy do przyjemnych. Inwestycja jest świetna, ale otoczenie nie zachęca – zgłosił jeden z mieszkańców ulicy Kolberga. Miasto nie planuje jednak w najbliższych latach remontu oraz utwardzenia tej drogi. – Pragnę dodać, iż w naszym mieście jest wiele dróg o nawierzchni gruntowej, z czego aż 88 dróg o długości ok. 13 km to drogi publiczne. Wielu mieszkańców od lat czeka tam na ich utwardzenie. W związku z tym miasto posiada szereg dokumentacji na remonty dróg. W pierwszej kolejności, w miarę możliwości finansowych, będą jednak realizowane te drogi, które posiadają ważne pozwolenia na budowę – wyjaśnia Adam Nowak, rzecznik prasowy UM Ruda Śląska.


Komentarze