Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Trzej Królowie na rudzkich drogach

05-01-2018, 08:32 UM Ruda Śląska

6 stycznia na ulice Rudy Śląskiej wyjdzie Orszak Trzech Króli. Uczestnicy pochodu tradycyjnie wyruszą spod kościoła pw. Piusa X przy ul. Szyb Powietrzny. Początek o godz. 11:30. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Rycerze Kolumba oraz młodzież oazowa działająca przy parafii z Rudy.

Orszak Trzech Króli przez parafię Piusa X w Rudzie Śląskiej organizowany jest od 2014 r. Co roku w wydarzeniu udział bierze kilkaset osób. – Pogoda jak do tej pory nam dopisywała, choć bywało mroźnie. Mam nadzieję, że i tym razem słońce dopisze, a deszcz nas nie zaskoczy – mówi Andrzej Polczyk z działających przy parafii Rycerzy Kolumba.

Orszak spod kościoła Piusa X wyruszy o godz. 11:30. Przejdzie on ul. Wolności do ul. Różanej, a następnie ulicami: Narcyzów, Zabrzańską i Chryzantem aż do Szkoły Podstawowej nr 30, gdzie w tak zwanej „auli letniej” zostaną przedstawione ostatnie sceny jasełek.

Na trasie przemarszu orszaku znajdują się trzy sceny, na których zaprezentowane zostaną jasełka. Pierwsza z nich znajdować się będzie na placu przed parafią Piusa X, druga - koło osiedlowego pawilonu handlowego, a trzecia w auli Szkoły Podstawowej nr 30. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej. Uczestnicy otrzymają korony, śpiewniki oraz chorągiewki w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim – podkreśla Andrzej Polczyk.

Rudzki orszak jest jednym z kilkuset wydarzeń tego typu organizowanych pod patronatem Fundacji „Orszak Trzech Króli”. Hasło tegorocznej, X edycji, brzmi „Bóg jest dla wszystkich”. W wielu miejscach w ramach akcji przygotowywane są koncerty kolęd, występy regionalnych kapel, pokazy, konkursy na najpiękniejszą szopkę oraz najciekawsze, „tematyczne” przebranie. Orszak z Rudy Śląskiej objęty został także Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska.


Komentarze