Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Trzeci wiek im nie straszny

14-10-2020, 09:15 Joanna Oreł

Członkowie Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok edukacji. Zainaugurowano go podczas piątkowego (9.10) spotkania w Miejskim Centrum Kultury.

– Nasi słuchacze bardzo dbają o swoją aktywność, bo wychodzą z założenia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi Teresa Chudziak, prezes Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Dlatego mam nadzieję, że pomimo trwającej epidemii będziemy mogli spotykać się tak długo, jak to możliwe. Najważniejsze to dbać o siebie i innych oraz zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa – dodaje.

Seniorzy w tym roku akademickim tradycyjnie już będą mogli uczestniczyć m.in. w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Szykuje się też szereg wykładów oraz zajęć artystycznych. RUTW oferuje również gimnastykę w basenie oraz na sali. Można ponadto przyłączyć się do chóru Carmina Silesia, który zresztą uświetnił inaugurację tegorocznej działalności Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Bardzo ważne jest, żeby osoby starsze wychodziły i spotykały się ze sobą, bo długotrwałe przebywanie w domu może doprowadzić nas do coraz gorszego samopoczucia, w tym także depresji – podkreśla Teresa Chudziak.


Komentarze