Trwa usuwanie skutków wczorajszej ulewy
4 czerwca, 2026
Po wczorajszej gwałtownej ulewie miasto wraca do normalnego rytmu. Drogi są już przejezdne, choć w miejscach, gdzie woda stała najdłużej, ekipy porządkowe nadal walczą z grubą warstwą szlamu i mułu. Miejscami to nawet kilkanaście centymetrów ciężkiej, zalegającej masy.
Służby zakończyły wypompowywanie wody z posesji przy ul. Kingi. Od momentu rozpoczęcia ulewy do Centrum Zarządzania Kryzysowego wpłynęło 50 zgłoszeń, w tym 15 dotyczących podtopionych piwnic i 6 związanych z dużymi zalewiskami na drogach. Pod 14 adresów dostarczono łącznie 370 worków z piaskiem i folią zabezpieczającą.
Przypominamy, że tablice rejestracyjne zgubione w zalewiskach można odebrać w Straży Miejskiej przy ul. Hallera.









Autor wpisu