Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poznaliśmy "Unikalnych 2017"!

29-09-2017, 17:50 Joanna Oreł

Mają nietypowe pasje, często pomagają bezinteresownie, swoim zapałem i kreatywnością zmieniają nasze miasto, a czasami z muzyką idą przez życie, dzieląc się swoim talentem. Mowa o „Unikalnych 2017”. Podczas piątkowej gali w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Nowym Bytomiu podsumowaliśmy kolejną edycję plebiscytu organizowanego przez „Wiadomości Rudzkich”. Była to także okazja do wspomnień oraz podziękowania tym, z którymi współpracujemy przez lata, a to za sprawą jubileuszu 25-lecia, który nasz tygodnik świętuje w tym roku.

To była już trzecia edycja plebiscytu „Unikalni 2017”. W tym roku został on podzielony na cztery kategorie. Szukaliśmy tych, którzy mają „Otwarte serca” i motywują innych do robienia czegoś dobrego, chcieliśmy też dostrzec muzyczne perełki w kategorii „W muzyce siła”, czy osoby, którzy są dowodem na to, że ich „Własna inicjatywa” potrafi zmienić świat na lepsze, z kolei kategoria „Z pasją” prezentowała ludzi, którzy z wielkim zapałem rozwijają swoje niecodzienne talenty. – Co roku staramy się wytypować osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się w ostatnich miesiącach swoją działalnością, inicjatywą, pasją, czy talentem. Z jednej strony ma to być wyróżnienie ze strony Czytelników i docenienie starań tych niezwykłych rudzian, ale także motywacja do kolejnych działań – podkreśla Anna Piątek-Niewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”.

Zwycięzców wyłoniliście na trzy sposoby. Podczas głosowania, które odbyło się od 13 do 27 września, na stronie internetowej w sumie głosy oddało 1740 osób. Ponadto swoje wsparcie dla poszczególnych kandydatów wyraziło w głosach SMS prawie 2 tys. osób. Głosować można było także poprzez „lajki” na Facebooku. W sumie oddaliście ich ok. 2100. Natomiast wyniki poznaliśmy podczas piątkowej (29.09) gali w Miejskim Centrum Kultury. I tak w kategorii „Z pasją” wśród kandydatów (dr Renata Popik, zespół CISowianki, Adam Borowicz) najwięcej głosów zdobył Adam Borowicz, pochodzący z Orzegowa vloger kulinarny, który obecnie mieszka w Szkocji i odwiedza tamtejsze restauracje, by na vlogu przybliżyć Ślązakom potrawy tego kraju oraz największe kulinarne atrakcje Szkocji, zaś całość prowadzi w godce śląskiej. Jeżeli zaś chodzi o kategorię „Własna inicjatywa” (kandydaci: Agnieszka Płaszczyk, Rafał Wypior, Bronisław Wątroba), to w niej wygrał Rafał Wypior, założyciel stowarzyszenia „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska”.

Nagrodziliśmy także tych, którzy mają „Otwarte serca”. Wśród nominowanych, czyli: inicjatorów akcji „Anioły w piżamkach”, która prowadzona była w SP nr 20, Roberta Remszela i Ewelinę Tadej, największym poparciem cieszyła się właśnie inicjatywa SP nr 20. Przypomnijmy, że celem akcji „Anioły w piżamkach” było uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób chorych. Jeżeli chodzi o ostatnią kategorię – „W muzyce siła” (kandydaci: Wiktora Siodłak, Monika Konopka oraz duet Wiktoria Kuźniarkiewicz i Damian Pakuła) – najwięcej głosów odebrała 16-letnia Wiktoria Siodłak, wokalistka i laureatka licznych konkursów muzycznych.

Ponadto wręczyliśmy nagrodę specjalną, która trafiła do rąk Denisa Pugacza. To młody rudzianin, który w lipcu uratował życie swojej mamy, Anny, chorującej na cukrzycę. Kiedy kobieta, bedąc w domu tylko z synem, zapadła w śpiączkę cukrzycową, Denis zachował zimną krew i wezwał pogotowie, a także opiekował się mamą do przyjazdu ratowników, dzięki czemu prawdopodobnie uratował życie swojej matki.

Tegoroczna gala „Unikalni 2017” była także okazją do świętowania jubileuszu 25-lecia „Wiadomości Rudzkich”. Dlatego postanowiliśmy przekazać specjalne statuetki dla tych, którzy stale współpracują z naszą redakcją. W gronie tym znaleźli się: Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Grupa Auto-Bud, Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Elka”, firma „Pendragon”, Piekarnia Cukiernia Jakubiec, kwiaciarnia Magia Kwiatów, firma Bisset, MPGM TBS Sp. z o.o. oraz firma Elsat.

– Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia tygodnika „Wiadomości Rudzkie” pragnę złożyć gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników redakcji. Państwa gazeta to stały gość w tysiącach rudzkich domów. Za pomocą „Wiadomości Rudzkich” mieszkańcy czerpią informacje o tym, co się dzieje w mieście oraz o zrealizowanych inwestycjach czy wydarzeniach, których mogą być uczestnikami. Niejednokrotnie za Państwa pośredniwtcem mieszkańcy uzyskują także pomoc interwencyjną. Za te zaangażowanie w sprawy miasta i problemy jego mieszkańców pragnę szczególnie podziękować – mówił w imieniu prezydent Grażyny Dziedzic, obecny podczas gali „Unikalni 2017” wiceprezydent miasta, Michał Pierończyk. – Niech ten srebrny jubileusz będzie zapowiedzią kolejnych sukcesów i rozwoju gazety zarówno w jej formie papierowej, jak i w mediach internetowych – dodał.

Jednak nasza gala, jak co roku, to nie tylko czas wyróżnień i podziękowań, ale także uczta dla oczu i duszy. Na scenie nie zabrakło więc artystycznych występów. Gala rozpoczęła się od pokazu rumby w wykonaniu Anny Ponomar i Alberta Kosińska, a wokalem zachwyciła wokalistka Beata Mańkowska. Niewątpliwie widowiskowe były również występy mieszkającej w Rudzie Śląskiej Inny Biliaievy, która przygotowała pokaz z bańkami oraz magika Pana Li.


Komentarze