Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tramwaj wraca do Goduli

30-08-2021, 10:18 Joanna Oreł

Zakończyła się modernizacja torowiska tramwajowego linii nr 9 w Goduli. Nowa infrastruktura została już przetestowana, dlatego od środy (1.09) na tory wyjedzie tramwaj. Jednak ze względu na to, że nadal trwają prace w Bytomiu, na razie po torowisku będą kursować dwie linie – nr 9 i 39.

Pierwszy przejazd techniczny tramwaju po zmodernizowanym torowisku odbył się 10 sierpnia. – Komisja odbiorowa przystąpiła do pracy, wskazała generalnemu wykonawcy szereg drobnych poprawek niezbędnych do wykonania przed wznowieniem ruchu, a firma TOR-KRAK (generalny wykonawca - przyp. red.) w kolejnych dniach usunęła wszystkie niedociągnięcia. Drugi przejazd techniczny odbył się już bez najmniejszych przeszkód, dlatego mogliśmy zgłosić do Zarządu Transportu Metropolitalnego gotowość do uruchomienia komunikacji tramwajowej na zmodernizowanej infrastrukturze w dzielnicy Godula – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Na dalszym fragmencie linii w kierunku Bytomia trwa modernizacja torowiska wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego. Dlatego podjęto decyzję o tym, że tramwaje linii nr 9 nadal będą kończyły swoje kursy na pętli w Chebziu, a na odcinku od pętli w Chebziu do przystanku Młyn Szombierski będzie kursować linia nr 39, obsługiwana wagonem dwukierunkowym. Linia nr 39 wystartuje w środę, 1 września. Jej rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Inwestycja pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej” objęła m.in. modernizację ok. 2900 metrów toru pojedynczego, słupy i sieć trakcyjną, platformy przystankowe i dwie nowe mijanki. Trwająca procedura odbiorowa powinna zakończyć się do 10 września.


Komentarze