Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tołstoj otwarty

11-05-2013, 12:13 Monika Herman - Sopniewska

Na dwa dni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski w Czarnym Lesie otworzył swoje drzwi dla rudzkich gimnazjalistów i ich rodziców.

 

Można było zwiedzic szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz pracowniami do przedmiotów specjalistycznych - elektronicznych i elektrycznych. Program przewidywał też wiele ciekawych wydarzeń - pokazy robotów mobilnych i konkursy.

 

- Kształcimy w kierunku technik elektryk, co warto dodać jako jedyni w mieście na poziomie szkoły średniej. Kształcimy również techników mechatroników, mamy specjalizację technik realizacji dźwięku i nagłośnień, technik logistyk, technik ekploatacji portów i terminali. Kilka z tych kierunków jest nowych, ale niezwykle potrzebnych - mówi Marek Wieczorek, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

 

 

Ci, którzy już uczą w ZSP nr 4 przy ul Tołstoja 13 nie żałują.

 

 

- Nauka bardzo mi odpowiada. Od początku wiedziałem co chcę robić – i w tym się specjalizuję. Pasjonuje mnie wyznaczanie jak najkrótszych i najbardziej ekonomicznych tras – pod względem czasu i kosztu przewozu - mówi Adam Zagórda, uczeń III klasy o profilu technik - logistyk.

 

 

 

 


Komentarze