Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

To koniec sklepu Tesco w Bykowinie

15-02-2018, 11:57 Joanna Oreł

To już pewne. Z mapy Rudy Śląskiej zniknie jeden z trzech marketów sieci Tesco. Firma stwierdziła, że jego dalsze funkcjonowanie jest nieopłacalne. Podobna decyzja zapadła w przypadku w sumie 18 sklepów w kraju, w tym siedem z nich znajduje się na Śląsku. Bykowińskie Tesco będzie działało prawodopodobnie do marca.

Informacja o planowanym zamykaniu części polskich sklepów Tesco ujrzała światło dzienne na początku lutego. Szybko okazało się, że decyzja ta dotyczyć będzie także naszego miasta. – Słyszałem, że Tesco ma zamykać sklepy. Czy to oznacza, że wszystkie sklepy będą nieczynne? Często korzystam z marketu w Rudzie i trochę mnie to dziwi – dopytywał w ubiegłym tygodniu pan Krzysztof, mieszkaniec Czarnego Lasu. Firma Tesco rzeczywiście szykuje się w tym roku do zamknięcia 18 sklepów w Polsce. Na liście tej znalazła się także Bykowina.

– Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach – zadeklarował Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce. Większość placówek funkcjonować będzie do marca. Nadal działać będą dwa pozostałe sklepy Tesco w Rudzie Śląskiej, zatrudniające m.in. rudzian, ale nie oznacza to końca zmian. Firma planuje bowiem zmniejszenie liczby kierowników zespołów w dużych sklepach i reorganizację na stanowiskach.

Oprócz Rudy Śląskiej w naszym regionie zamkniętych zostanie także sześć innych sklepów Tesco w Gliwicach, Rydułtowach, Siemianowicach Śląskich, Skoczowie, Knurowie oraz Ustroniu. Dodajmy, że już w 2015 r. Tesco zamknęło cztery supermarkety w Polsce, rok później siedem, a w ubiegłym roku dziewięć.


Komentarze