Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Termomodernizacja dobiega końca

24-10-2017, 12:46 Agnieszka Lewko

Jeden z mieszkańców bloku przy ul. Sztolniowej 11-11 A poinformował nas o przedłużającym się remoncie budynków przy tej ulicy. Remont ten związany jest termomodernizacją bloków, która jednak z każdym dniem staje się coraz bardziej uciążliwa dla lokatorów. Zarządca budynku zapowiada, że prace zakończą się lada dzień.

Termomodernizacja rozpoczęła się jeszcze w pierwszej połowie września i trwa nadal. W zasadzie to końca nie widać, bo robotnicy raz są, a raz ich nie ma. Trochę popracują, a później zostawiają wszystko rozgrzebane i odchodzą – informuje nasz Czytelnik. – Kiedy możemy spodziewać się zakończenia? – pyta.

Jak zaznacza Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom”, czyli zarządca bloku przy ul. Sztolniowej, zgodnie z planem prace mają zakończyć się do 30 października. – Roboty prowadzone są  w warunkach pogodowych, które zapewnią dotrzymanie reżimu technologicznego, dlatego przerwy w trakcie prowadzenia prac są niezbędne. Materiały muszą wtedy uzyskać wymagane parametry techniczne – zaznacza Andrzej Poddańczyk, inspektor nadzoru GSM „Nasz Dom”.

Część prac już się zresztą zakończyła. 12 października przy ul. Sztolniowej 11 remont dobiegł końca, a aktualnie rozpoczął się on na budynku przy ul. Sztolniowej 11 A. – Zdajemy sobie sprawę, że prace termomodernizacyjne dla mieszkańców są uciążliwe i dokładamy wszelkich starań, by prowadzone były one zgodnie z wymogami technologicznymi przy zapewnieniu bezpieczeństwa i ładu na budowie – tłumaczy Andrzej Poddańczyk.


Komentarze