Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Taneczny krok do matury

25-01-2018, 09:22 Agnieszka Lewko

Około 400 rudzkich maturzystów spotkało się na rynku, żeby wspólnie zatańczyć poloneza. Wspólny taniec młodzieży stał się już tradycją w Rudzie Śląskiej, ponieważ odbył się już po raz czwarty.

- Myślę, że polonez na rynku to już tradycja w mieście i cieszę się, że tańczy go coraz więcej uczniów. Młodzież na pewno mocno przeżywa stres związany ze zbliżającą się maturą, a poczucie wspólnoty, które daje takie spotkanie, jest dla nich dużym wsparciem – podkreśliła, Mariola Mańka-Sgodzaj, inicjatorka wydarzenia i nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.  - Uczniowie chętnie włączają się we wspólny taniec. Najpierw go ćwiczą, żeby dobrze zaprezentować się na studniówce, a później właśnie tu na rynku - dodał Aleksander Porębski, dyrektor ZSO nr 2.

W pierwszej parze stanęli Mariola Mańska-Sgodzaj oraz wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer. Po zakończeniu poloneza młodzież zatańczyła także wspólnie popularną „Belgijkę”.

- Ten polonez na rynku to bardzo fajna sprawa. Podoba mi się, że  wszyscy maturzyści tańczą razem na rynku - powiedziała Katarzyna Sodzawiczny, tegoroczna maturzyska.


Komentarze