Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szykuje się kreatywna zabawa

20-11-2020, 12:02 Joanna Oreł

Długo wyczekiwany plac zabaw przy ul. Dunikowskiego i Chełmońskiego w Kochłowicach jest już gotowy. Dzięki zaangażowaniu rudzian i głosowaniu w akcji „Podwórka Talentów NIVEA” firma ta wybudowała miejsce zabaw i kreatywnych zajęć dla najmłodszych mieszkańców.

Nowy plac zabaw składa się z części sportowej, naukowej i artystycznej, a wyposażono go w takie atrakcje jak m.in. ścianka wspinaczkowa, huśtawka bocianie gniazdo, planetarium, rowerek (do napędzania wiatraczka), piaskownica naukowa, tablice muzyczne oraz ściankę, która ma imitować teatralną scenę. - Dzięki zaangażowaniu wszystkich mieszkańców udało się stworzyć miejsce, które nie tylko służy do zabawy, ale również nauki i poznawania świata. To efekt naszych ogromnych starań. Codziennego głosowania, codziennego przypominania oraz działania aż do skutku - podsumowuje Rafał Wypior, rudzki radny, który był zaangażowany w promowanie głosowania na lokalizację w Kochłowicach.

Choć “podwórko” marzeń Nivea w Kochłowicach jest już gotowe, to MGSM “Perspektywa”, która jest zarządcą tego terenu, prosi o zachowanie aktualnie panujących zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią. - MGSM "Perspektywa" informuje, że od 2 listopada 2020 r. place zabaw nie będą dezynfekowane. W celu ochrony życia i zdrowia mieszkańców Spółdzielni przed zakażeniem się wirusem COVID-19 prosimy o niekorzystanie z placów zabaw zlokalizowanych w naszych zasobach - apeluje spółdzielnia.

Przypomnijmy, że to właśnie MGSM “Perspektywa” zgłosiła do akcji Nivei teren przy ul. Dunikowskiego-Chełmońskiego 5,7,6. Lokalizacja ta wygrała w głosowaniu, które zakończyło się w czerwcu. Na Kochłowice oddano prawie 8 tys. głosów. Budowa placu zabaw kosztowała ok. 250 tys. zł.


Komentarze