Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sztafeta ruszyła o 21.37

03-04-2012, 06:36 Robert Dłucik

- Bardzo się cieszę, że tyle osób odpowiedziało na nasz apel. Myślę, że Ojciec Święty, który przecież bardzo kochał sport, patrzy teraz na nas z góry i nam kibicuje – powiedziała prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic, tuż przed startem sztafety pływackiej upamiętniającej siódmą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

   Już od 21.00 przed wejściem na basen przy ulicy Chryzantem zaczęła ustawiać się długa kolejka. Przed „godziną zero” na brzegu zapłonęło siedem świec, a z głośników popłynęła ukochana pieśń Papieża „Barka”.  

- Każdy na swój sposób odbiera ten pontyfikat, każdy na swój sposób do tego wszystkiego podchodzi i każdy – jedni bardziej sportowo, inni w wymiarze duchowym – będzie tą kwestię rozpatrywał w swoim sercu. Trudno żeby akcentów związanych z pontyfikatem tutaj nie było, bo każdy – tak jak wspominałem – na swój sposób do tego podchodzi – mówi Dariusz Wosz, dyrektor Olimpiad Specjalnych Śląskie, pomysłodawca memoriału.

   Punktualnie o 21.37, czyli w godzinie śmierci Ojca Świętego, pierwsza zmiana sztafety rozpoczęła pływacki maraton. Przed śmiałkami 9665 długości basenu, bo tyle właśnie trwał pontyfikat Jana Pawła II.

   - Powiem szczerze, jestem troszkę zasiedziany, a więc nie wiem ile długości będę w stanie pokonać. Ile się da! Na maksa! Maraton pływacki to super pomysł, tak się powinno to odbywać – aktywnie – powiedział tuż przed startem zastępca prezydenta Jacek Morek.   

   Rudzki maraton to również próba ustanowienia nowego rekordu Guinessa. - Na pewno się uda! – mówi Aleksandra Poloczek, kierownik działu imprez MOSiR-u. 


Komentarze


03-04-2012, 08:49
lilka napisał(a):

znakomity pomysł, fajnie, że są takie inicjatywy, które łączą ludzi :)