Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Szlachetna Paczka w mieście nie zwalnia tempa

25-09-2022, 13:16 admin

54 obdarowane domy, 884 kartony przeniesione własnymi rękami w ramach Szlachetnej Paczki, do tego Akademia Przyszłości, Paczka Prawników i Lekarzy to bilans zeszłorocznej akcji wolontariuszy w Rudzie Śląskiej. I tym razem do "czynienia dobra" potrzebne są osoby. Bo za tym sukcesem stoją oni - wolontariusze, którzy mają pełne ręce roboty i otwarte serca. To oni docierają do potrzebujących mieszkańców, tworzą opis ich sytuacji, zamieszczają go na stronie internetowej, aby mogli oni znaleźć swoich darczyńców i otrzymać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia niezwykłą pomoc, uwierzyć w swój potencjał i zyskać energię do życia.

- Do końca września ciągle jeszcze poszukujemy wolontariuszy chętnych do działania na terenie naszego miasta w ramach projektu Szlachetna Paczka. Zgłosić się może każdy po ukończeniu 16. roku życia. Są z nami wolontariusze "weterani" działający w Paczce od lat, a także co roku nowe osoby, które, gdy już poznają tę magię, chętnie zostają na dłużej - mówi Kamila Hergesel, lider Szlachetnej Paczki w Rudzie Śląskiej.

Aby się zgłosić, wystarczy wejść ja stronę www.superw.pl i zaznaczyć chęć zostania wolontariuszem oraz swój rejon. Resztą zajmą się liderzy poszczególnych miast, którzy odezwą się w celu umówienia na spotkanie.


Komentarze