Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szkoła Podstawowa nr 21 ma już 120 lat

09-01-2018, 14:23 Agnieszka Lewko

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w miniony wtorek (9.01) świętowała 120-lecie swojego istnienia. Z tej okazji  odbyła się uroczysta akademia, przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów oraz msza święta w kościele Trójcy Przenajświętszej.

- Do obchodów tego podwójnego święta przygotowywaliśmy się bardzo długo, a dzisiaj świętujemy z wieloma zaproszonymi gośćmi,  wśród których znalazły się władze samorządowe, radni, emerytowani dyrektorzy, członkowie rodziny Wilhelma Pluty i wiele innych osób - zaznaczyła Agnieszka Kolasa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21.

Szkolna uroczystość była dobrą wspaniałą okazją do złożenia życzeń oraz podziękowań.

- Bardzo się cieszę, że Wasza szkoła świętuje tak zacny jubileusz. W murach tej szkoły przez te wszystkie lata uczyło się wielu młodych zdolnych ludzi, którzy w tej chwili są autorytetami dla innych. Życzę Wam, żebyście w przyszłości byli chlubą naszego miasta. Bądźcie dumni z tego, że chodzicie właśnie do tej szkoły - powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic do uczniów szkoły.

W placówce, która posiada również klasy z oddziałami integracyjnymi uczy się około 230 uczniów.

- Nasza szkoła się z roku na rok rozwija. Mamy też uczniów z różnych dzielnic, których rodzice kiedyś chodzili do tej szkoły i teraz posyłają do nas swoje pociechy. Można powiedzieć, że to jest szkoła wielopokoleniowa - podkreśliła Mariola Wawro, nauczycielka języka polskiego w SP nr 21.


Komentarze