Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

System działa bez zarzutu

07-02-2019, 14:41 Arkadiusz Wieczorek

Z Anną Krzysteczko, wiceprezydent miasta rozmawiamy o elektronicznej ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolach, która została wprowadzona na początku 2019 roku.

1 stycznia 2019 r. w miejskich przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Rudy Śląskiej została wprowadzona elektroniczna ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Po miesiącu działania systemu sprawdzamy, jak on funkcjonuje.

– Pani Prezydent, skąd pomysł na takie rozwiązanie?
– Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu zapewnia automatyczne rejestrowanie czasu przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych. Zależało nam na usprawnieniu systemu rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolach. Przygotowywaliśmy się do tego rozwiązania bardzo solidnie i pierwszy miesiąc działania systemu pokazał, że to rozwiązanie się sprawdza.

– Przypomnijmy, jak działa system.
– W budynkach obok wejścia zostały zamontowane czytniki kart. Rodzic, przyprowadzając dziecko do przedszkola, musi odbić kartę. Tak samo należy postąpić podczas odbierania pociechy. Czytniki rejestrują przyjście i wyjście, następnie same obliczają, ile czasu maluch spędził w placówce w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca. Nowy system wpływa na usprawnienie pracy przedszkola. Ponadto rodzice poprzez stronę www.ePrzedszkole. com.pl mają dostęp do bieżących informacji o czasie pobytu dziecka w przedszkolu, należnościach, płatnościach, czy wyżywieniu. Wszystko jest przejrzyste i jasne. Rodzice otrzymali bezpłatnie jedną kartę na jedno dziecko, ale istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kart.

– Czy w związku z wprowadzeniem nowego systemu zmieniła się kwota opłaty za pobyt w przedszkolu?
– Absolutnie nie. System nie spowodował podwyżek, a jedynie sprawił, że rozliczenie jest bardzo dokładne. Opłata za pobyt dziecka jest uzależniona od faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. Za każdą rozpoczętą godzinę wychowania przedszkolnego, przekraczającą wymiar bezpłatnych 5 godzin, pobiera się opłatę w wysokości złotówki. Informację dotyczącą należnej kwoty za dany miesiąc, rodzic otrzyma w formie obowiązującej w danym przedszkolu.


Komentarze