Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Święto wszystkich dzieciaków

03-06-2018, 13:36 Agnieszka Lewko

Moc wrażeń czekała na dzieciaki w sobotę (2.06) na nowobytomskim rynku. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w wielu atrakcjach, zabawach i konkursach, przygotowanych z myślą właśnie o nich. Występ dzieci i ich rodziców, przedstawienie interaktywne, pokazy tańca i sztuk walki, konkurs na najpiękniejsze przebranie, a także ekogra miejska zorganizowana przez „Wiadomości Rudzkie, to tylko niektóre atrakcje, przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka.

- Przez cały czas rynek tętnił życiem i ogromną radością.  Kilkaset dzieci wraz z rodzinami świętowały Dzień Dziecka, a na każdego czekały  niespodzianki, na które jednak trzeba było sobie zapracować. I tak aby zjeść loda trzeba było pokonać długi dmuchany tor przeszkód, żeby otrzymać nagrodę rzeczową trzeba było się przebrać,  pomalować pięknie buzię lub wziąć udział w warsztatach footballowych, krav maga lub capoeiry - tłumaczyła Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. W ekogrze miejskiej nagrodą główną był rower, który w tym roku wygrała dziesięcioletnia Klaudia Skiba. - W tej grze brałam udział po raz pierwszy i bardzo się z tego cieszę. Konkurencje nie były aż tak trudne, ale najwięcej trudności sprawiło mi zbicie kręgli. Rower, który wygrałam może dam bratu, a może będę sama na nim jeździć - powiedziała Klaudia Skiba.

Z kolei konkurs na najlepsze przebranie, który od lat jest już tradycyjnym punktem obchodów dnia dziecka w Rudzie Śląskiej wygrała sześcioletnia  Nadia Koziebrodzka, która wystąpiła we własnoręcznie wykonanym stroju cheerleaderki. – Mama była cheerleaderką, stąd pomysł na przebranie – zdradziła Nadia po ogłoszeniu wyników konkursu. Jury doceniło m.in. fakt, że strój miał ekologiczne przesłanie - został wykonany z worków na śmieci. Co ważne, zwyciężczyni tego konkursu w poniedziałek (4.06) zostanie na jeden dzień prezydentem miasta.  - Fotel w moim gabinecie już czeka na Nadię, która w  poniedziałek towarzyszyć we wszystkich obowiązkach, spotkaniach i naradach - podkreśliła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. - Mieliśmy dziś sporo deszczu, ale dzieci pokazały, że można się dobrze bawić niezależnie od pogody, co bardzo mnie cieszy  – dodała.

W sobotę dzieci mogły zobaczyć także spektakl w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 37 wraz z rodzicami, występ szkoły tańca „Arabeska”, pokazy technik samoobrony zaprezentowane przez szkołę „Krav Maga Na Maxa” i UKS „Capoeira” oraz wziąć udział w warsztatach freestyle football czy zumbie dla małych i dużych. Po rynku krążyli szczudlarze z Teatru „HoM”, można było pobawić się też na dmuchanym torze przeszkód, pomalować buzię czy zrobić zdjęcie w fotobudce. Dużą popularnością cieszyły się pojazdy i sprzęt służb mundurowych.


Komentarze