Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Święto niewidomych

20-10-2017, 09:41 Agnieszka Lewko

Rudzcy niewidomi w miniony czwartek (19.10) obchodzili swoje święto. W restauracji „Wawelska” odbyło się spotkanie osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

- Postanowiliśmy  spotkać się we wspólnym gronie, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, wręczyć odznaczenia i bawić się przy dobrym jedzeniu i muzyce - zaznaczyła Teresa Cisek, prezes koła Polskiego Związku Niewidomych w Rudzie Śląskiej.

Wspólne spotkania to codzienność członków koła, które swoją siedzibę ma w Nowym Bytomiu przy ul. Chorzowskiej.

- Spotykamy się trzy razy w tygodniu, opowiadamy o swoim życiu, wymieniamy się doświadczeniami. Każdy ma swoje wypracowane sposoby radzenia sobie bez użycia wzroku, którymi może się podzielić z innymi - podkreśla Teresa Cisek. - Wspieramy się także nawzajem, doradzamy sobie. Te spotkania są bardzo potrzebne, bo dzięki nim ludzie niewidomi i niedowidzący mogą wyjść z domu i mimo tego, że cierpią na takie schorzenie, mogą normalnie żyć i cieszyć się z życia - dodała.

Rudzkie koło niewidomych organizuje wiele spotkań  i szkoleń. Nie brakuje także wyjazdów integracyjnych, w których biorą zarówno młodsi jak i starsi członkowie koła.


Komentarze