Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Święto flagi

02-05-2012, 12:08 Monika Herman - Sopniewska

Na placu Jana Pawła II obchodzono święto flagi. Organizatorem imprezy był UM w Rudzie Śląskiej.- Pomysł imprezy zrodził się ad hoc. Bardzo ważną rzeczą jest, aby Polacy sobie uświadomili, że z flagą trzeba się utożsamiać. Flaga, godło to bardzo ważna rzecz. Trzeba to wpajać młodzieży od najmłodszych lat. W innych krajach jest tak, że naród jest bardzo związany ze swoimi flagami narodowymi. To pierwsza takiego typu impreza. To również pomysł na ożywienie tego rynku, tego miejsca – mówi Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu odbył się konkurs wiedzy o fladze oraz biegi sztafetowe. Uczestników do biegów przygotowywała Zuzanna Radecka.

- Wszyscy starają się i walczą, choć pogoda nie ułatwia uczestnictwa w tych biegach sztafetowych – mówił Zygmunt Grzybek, dyrektor MOSiR.  

Faktycznie upały dawały się we znaki wszystkim. Uczestnicy nie ukrywali zmęczenia. Choć byli też zadowoleni.

- Fajna impreza. Cieszę się, że miasto coś dla nas robi. Flaga jest dla mnie symbolem ciężkiej pracy. Bo podczas II wojny światowej musieliśmy bardzo walczyć o niepodległość. Ale odzyskaliśmy ją i dlatego jestem dumna z naszej flagi, z  naszego narodu – powiedziała Karolina Pawera, UKP Ruda Śląska.


Tekst: Monika Herman - Sopniewska

 


Komentarze


03-05-2012, 22:20
rudzianin napisał(a):

Spacerowałem po Wirku,Kąty Jankowskiego i co ?Na domkach jednorodzinnych parę flag,a u byłego p.prezydenta Stani nic a nic. Ladny przykład !!!!!!!