Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Świąteczna choinka w parku

03-01-2024, 08:56 JO

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w poświątecznej akcji pn. „Świąteczna choinka w parku”. Jej celem jest nadanie drzewkom drugiego życia.

Każdy, kto posiada choinkę w donicy, z systemem korzeniowym, może ją dostarczyć do 31 stycznia 2024 r. do:

- Biuro Utrzymania Zieleni MPGM TBS Sp. z o. o. przy ul. Janasa 13a w dzielnicy Ruda (tj. siedziba Rejonu Eksploatacji Budynków nr 1),
- Rejonu Eksploatacji Budynków nr 2 przy ul. Osiedlowej 6 w dzielnicy Wirek, w godzinach pracy spółki (poniedziałek, wtorek, środa w godz. 7:30 - 15:30, czwartek w godz. 7:30 - 17:00, piątek w godz. 7:30 - 14:00).

Warto dodać, że stan choinki ocenią pracownicy MPGM i odpowiednio je posadzą na terenach parków i zieleńców w Rudzie Śląskiej. Ponadto każda choinka zostanie oznaczoną specjalną etykietą o treści „choinka przekazana przez Mieszkańca w ramach akcji Świąteczna choinka w parku”.

Kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji choinki:

- zadbaj o to, aby przez cały okres trzymania choinki w domu, drzewko nie stało w okolicach źródła ciepła (np. grzejnika),
- regularnie podlewaj drzewko, aby cieszyło świeżymi igłami oraz zapachem,
- warto również zadbać o nawożenie, uzupełnienie niezbędnych minerałów i witamin, co jest bardzo ważne w prawidłowym rozwoju drzewka.

Źródło: UM Ruda Śląska

 

 


Komentarze