Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukces rudzkiego nauczyciela

19-12-2017, 12:23 Agnieszka Lewko

 Jarosław Jabłoński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4  im. P. Latoski został zwycięzcą konkursu EDUinspirator 2017 w kategorii „Edukacja Zawodowa”, który odbył się pod hasłem „Podziel się sukcesem”. Konkurs został objęty patronatem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwa Edukacji.

- Myślę, że jest to bardzo duże osiągnięcie i sukces dla mnie osobiście, dla naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, jak również dla naszego miasta,  które wspiera naszą placówkę przy realizacji projektów mobilności stażowych - podkreśla Jarosław Jabłoński, nauczyciel ZSP nr 4  i koordynator projektów UE. 

Wręczenie nagród odbyło się 7 grudnia br. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie razem z rozstrzygnięciem konkursów: EDUinspiracje, EDUinspirator oraz EDUinspiracje Media 2017, także organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

EDUinspirator to konkurs przeznaczony dla osób, które aktywnie angażują się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych, a ich działania wyróżniają się wysoką jakością, a także które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez FRSE, wpływają na otaczającą rzeczywistość. EDUinspiratorem może zostać osoba, która dzięki projektowi rozpoczęła swoją przygodę z działalnością edukacyjną, rozwinęła się oraz pozytywnie wpłynęła na środowisko lokalne. EDUinspirator to również mentor, który potrafi podzielić się swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą aby podnieść kwalifikacje innych osób i w ten sposób przyczynić się do ich sukcesu.


Komentarze