Stop cyberwolce
01-10-2015, 13:21 admin
Nowe technologie – używaj właściwie – pod takim hasłem rozpoczyna się projekt STOP CYBERWOLCE dotyczący profilaktyki i interwencji cyberprzemocy w szkołach. Między 20 września a 7 grudnia 2015 r. odbędą się: warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.
Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na coraz bardziej powszechny problemem cyberprzemocy wśród młodzieży. Stworzony z wybraną młodzieżą spektakl Teatru Forum przyczyni się do uświadomienia negatywnych skutków przemocy w sieci. Między 1 września a 7 grudnia 2015 r. odbędzie się szereg działań projektowych dotyczących profilaktyki i walki z cyberprzemocą: interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli, spektakl Teatru Forum w Domu Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców.
- Interaktywna forma spektaklu ukazująca historię osoby doświadczającej cyberprzemocy umożliwi uczestnikom wcielenie się w rolę głównego bohatera i zmianę biegu wydarzeń, zaproponowania właściwej reakcji. Wszystko po to aby znajdując się w podobnej sytuacji w życiu, podjąć lepsze działanie oraz uwrażliwić widzów na problem – mówi Agnieszka Pryca, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.
W Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach (Zgoda) 14 listopada br. o godz. 18.00 będzie wystawiony spektakl Teatru Forum, na który zostaną zaproszeni mieszkańcy a zwłaszcza rodzice zainteresowani problemem. Po spektaklu rodzice będą mieli okazję uczestniczyć w warsztacie, dzięki któremu dowiedzą się jak być wsparciem dla swojego dziecka i jak reagować w przypadku gdy stanie się ono ofiarą cyberprzemocy.
Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu lub zdjęć z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Do cyberprzemocy może dojść wszędzie tam, gdzie znajduje się telefon komórkowy lub komputer. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.
Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wyrównywanie szans grup defaworyzowanych. Partnerem projektu jest Fundacja Rodzin Polskich im. Bł. Jana Pawła II, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rudzie Śląskiej. Patronat nad projektem objęło Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.
Projekt STOP CYBERWOLCE realizowany jest w ramach Programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange.
Komentarze