Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sprawca zbrodni aresztowany

09-01-2019, 12:07 admin

Na wniosek policjantów i prokuratury rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Libacja alkoholowa zakończyła się śmiercią jednego z biesiadników.

W minioną sobotę do dyżurnego rudzkiej policji dotarło zgłoszenie o śmierci 62-latka z Kochłowic. Informację przekazali sąsiedzi mężczyzny. Policjanci i zespół pogotowia ratunkowego, którzy pojechali do wskazanego mieszkania, potwierdzili zgłoszenie. W jednym z mieszkań dzielnicy Kochłowice znaleźli zwłoki właściciela lokalu. Charakter i rodzaj obrażeń wskazywały, że mężczyzna stał się ofiarą zabójstwa.

Na miejscu zdarzenia pracowała ekipa dochodzeniowa. Śledczy wykonali wszystkie niezbędne czynności, a prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Kryminalni rozpytali sąsiadów i mieszkańców okolicznych budynków, a informacje, jakie uzyskali, pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy. Policjanci ustalili, że feralnej nocy denat spożywał alkohol wraz ze swoim późniejszym oprawcą.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu prokuratorskich zarzutów. Rudzki sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 62-letniego mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy. Podejrzany trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze