Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Spotkanie z mieszkańcami

26-03-2012, 21:07 Administrator WR

Z mieszkańcami Orzegowa i Goduli spotkała się prezydent Grażyna Dziedzic. Towarzyszyli jej wiceprezydent Jacek Morek oraz radni i przedstawiciele Straży Miejskiej. Prezydent Dziedzic zapoznała mieszkańców z planowanymi w najbliższym czasie inwestycjami w tym rejonie.

-  Zostaną wykonane parkingi, boisko przy SP 36, drogi dojazdowe, dach na jednym z budynków i remonty mieszkań. Przy ul. Czapli powstanie namiastka orzegowskiego rynku. Planujemy utworzenie w Orzegowie Centrum Inicjatyw Społecznych i systematycznie będziemy przejmowali budynki od Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu – wymieniła prezydent Dziedzic.

Właśnie tego ostatniego problemu dotyczyło najwięcej pytań.  Grażyna Dziedzic podkreśliła, że proces przejmowania się rozpoczął, ale będzie on wieloetapowy. Wiele pytań dotyczyło również czystości dzielnicy. Mieszkańcy zgłaszali kolejne miejsca do posprzątania. Pani prezydent obiecała, że dzikie wysypiska będą regularnie likwidowane w ramach prac społeczno – użytecznych. Mieszkańcy wskazali też kilka dróg wymagających remontu. Wiceprezydent Morek poinformował, że będą remontowane w miarę posiadanych środków.Komentarze