Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

SPOTKANIE NOWOROCZNE

13-01-2012, 11:32 Robert Dłucik

- Przychodzę na te spotkania z wielką przyjemnością, bo uważam, że należy dać wyraz dużego szacunku dla tych emerytów, którzy wiele lat pracowali w Hucie „Pokój”, poza tym żywo interesują się tym, co dzieje się w hucie i jestem zobowiązany poinformować ich gdzie jesteśmy, do czego zmierzamy, jaki jest byt. Pamiętamy o naszych emerytach i staramy się pomagać im w różnych sytuacjach życiowych, czasem bardzo trudnych – mówi Henryk Sławik, prezes zarządu Huty „Pokój”, jeden z gości honorowych noworocznego spotkania emerytowanych pracowników huty.

Zaproszenie do udziału w nim przyjęli również: prezydent miasta Grażyna Dziedzic oraz proboszcz nowobytomskiej parafii ks. Jan Janiczek. Cała trójka otrzymała od gospodarzy oryginalne upominki – ikony wykonane przez Henryka Spilkę. Pani prezydent – Anioła Stróża, prezes Sławik – św. Floriana, patrona hutników, natomiast proboszcz Janiczek – św. Pawła. - Zawsze staramy się uhonorować te osoby w dowód wdzięczności za to, że nas szanują, że są dla nas zawsze otwarci, że ich pomoc nieraz odczuwamy bezpośrednio – mówi Józef Skudlik, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Huty „Pokój” SA, która organizuje comiesięczne spotkania dla hutniczych seniorów.

- Życzę Wam Do Siego roku. Ten rok będzie dla miasta spokojny, szczęśliwy i na pewno lepszy niż poprzedni – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

- Trzy życzenia: zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Życzę też szukania radości w tym uciekającym czasie i pozytywnego myślenia na co dzień – to słowa prezesa zarządu Huty „Pokój”.

Podczas dzisiejszego spotkania w salce katechetycznej parafii św. Pawła nie zabrakło również części artystycznej. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 zaprezentowały jasełka. 


Komentarze


22-01-2012, 22:24
rud napisał(a):

fajne to w starym stylu nic sie nie zmienia tylko opakowanie aktualne