Sportowe podsumowanie

23-06-2014, 16:38 Sandra Hajduk

Nauczyciele wychowania fizycznego spotkali się dzisiaj w Gimnazjum nr 9, by podsumować współzawodnictwo sportowe szkół.

– W przeciągu roku szkolnego odbyło się 54 dużych imprez sportowych. Jeśli do tego doliczymy imprezy rejonowe, wojewódzkie i ogólnopolskie to w sumie było to około 120 imprez, więc ten rok szkolny możemy uznać za bardzo pracowity. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w organizację zawodów – mówił Czesław Jonda, koordynator Rady Sportu Szkolnego.

We współzawodnictwie szkół podstawowych dziewcząt pierwsze miejsce zajęła SPS nr 15, drugie SP nr 6 a trzecie SP nr 24. Tak samo wyglądała klasyfikacja w kategorii chłopców. W szkołach gimnazjalnych wśród dziewcząt bezkonkurencyjne było Gimnazjum nr 9, drugie Gimnazjum nr 3, a trzecie Gimnazjum nr 12. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najlepsze okazało się być Gimnazjum nr 3, drugie było Gimnazjum nr 12, a trzecie Gimnazjum nr 9. W klasyfikacji dziewcząt w szkołach ponadgimnazjalnych najlepsze było ZSO nr 1, drugie było ZSO nr 2 a trzecie ZSP nr 2. Wśród chłopców także dominowali reprezentanci ZSO nr 1, drugie miejsce zajęli przedstawiciele ZSP nr 3, a trzecie ZSO nr 3.

Uczniowie rudzkich szkół odnosili także spore sukcesy na arenie rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W rywalizacji z uczniami z całej Polski w sztafetowych biegach przełajowych reprezentanci SPS nr 15 zajęli odpowiednio: dziewczęta – 9 miejsce a chłopcy – 13 miejsce, sztafeta 4x100 m z Gimnazjum nr 9 chłopców zajęła 4 miejsce a dziewczęta z ZSO nr 1 były trzecie w sztafecie 4x100 m oraz zajęły czwarte miejsce w sztafecie szwedzkiej.

– Wszystkim serdecznie dziękuję za trud włożony w rozwój młodzieży i życzę kolejnych sukcesów – mówiła obecna na spotkaniu prezydent Grażyna Dziedzic. – Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań, by baza sportowa się nadal rozwijała – dodała.