Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

SP nr 16 szkołą marzeń

08-10-2018, 12:53 Agnieszka Lewko

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Wirku mogą cieszyć się z nowych obiektów sportowych. W piątek (5.10) nastąpiło ich oficjalne otwarcie. W ramach wspomnianej inwestycji powstały trzy boiska oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m. Wykonana została także termomodernizacja budynku. Koszt całej inwestycji to ponad 5 mln zł.

- Nasza placówka stała się szkołą marzeń pod kątem edukacyjnym, estetycznym oraz funkcjonalnym, szkołą na miarę XXI wieku. Dziękujemy za to urzeczywistnienie naszych marzeń o takiej pięknej i nowoczesnej szkole. Teraz nasi uczniowie mają zapewnione dobre i bezpieczne warunki do nauki. Dziękuję władzom miasta za wkład w poprawę stanu bazy dydaktycznej naszej szkoły.   - powiedziała Anna Sekta, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16 podczas uroczystości.

Podczas uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej oraz nowych boiskach, nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz wystąpień zaproszonych gości. Uczniowie przekazali dyrekcji

- Przypominam sobie, jak uczestniczyłem w uroczystości nadania sztandaru Gimnazjum nr 7, które kiedyś znajdowało się w tym budynku i teraz znowu mogę tutaj być. To niezwykła szkoła, bo łączy dwie dzielnice Wirek i Bykowinę, a przy okazji też łączy uczniów - zaznaczył Micha Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Rzeczywiście w tę inwestycję zaangażowanych było wielu ludzi i chcieliśmy dać tej szkole wszystko, co najlepsze i właśnie to się udało. Szkoła Podstawowa nr 16 może teraz nosić miano szkoły marzeń - dodał.

W ramach inwestycji szkoły przy ul. Obrońców Westerplatte powstały trzy boiska: do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m. Odnowę przeszedł także dziedziniec szkolny. Powstały nowe ławki, stojaki na rowery, wejście w centralnej części budynku zostało podświetlone. Termomodernizację przeszedł budynek szkoły.  Koszt kompleksu sportowego szacuje się na ponad 1 mln zł, a termomodernizacji budynku na 4,3 mln zł.  Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 16 była częścią projektu obejmującego w sumie 8 placówek oświatowych, na których termomodernizację pozyskano dofinansowanie unijne w wysokości ponad 12,5 mln zł. Projekt objął również inwestycje w Szkole Podstawowej nr 13, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Zespole Szkół Specjalnych nr 4, a także w Miejskich Przedszkolach nr 25, 30, 31, 43. Całkowity koszt projektu to 16,3 mln zł.


Komentarze