Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Śmieci znów ,,na tapecie”

25-03-2020, 14:57 Joanna Oreł

Temat nieprawidłowej segregacji śmieci lub przepełnionych śmietników jest jednym z najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców poszczególnych dzielnic miasta. Tym razem otrzymaliśmy informację w tej sprawie od Czytelnika z Goduli. Chodzi o przepełnione śmietniki przy ul. Podlas oraz sterty ze śmieciami, które zalegają dookoła placyku gospodarczego.

Jak udało nam się ustalić, chodzi o placyk gospodarczy przy ul. Podlas 32-34, który podlega pod Administrację nr 1 Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. RSM tłumaczy, że część placyku została wydzielona na śmieci papierowe dla pobliskiego sklepu ogólnospożywczego. Te już zniknęły. – Odpady są wywożone co drugi tydzień (poniedziałek) przez firmę Remondis, z którą sklep ma podpisaną umowę – informuje Martyna Prochwicz z Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Placyki gospodarcze w zasobach RSM zostały zamknięte na klucz w miesiącu lutym br., dodatkowo prowadzimy ciągłe uświadamianie zasad prawidłowej segregacji odpadów poprzez rozpowszechnianie informacji w postaci ulotek oraz udzielanie informacji telefonicznej zainteresowanym osobom – dodaje.

Spółdzielnia przeprowadziła również rozmowę z zarządcami pobliskich budynków. – Gromadzenie kartonów oraz worków z odpadami przy placyku gospodarczym jest wynikiem podrzucania przez mieszkańców okolicznych budynków, między innymi nienależących do RSM, dlatego też przeprowadzona została rozmowa z zarządcą budynków z prośbą o zdyscyplinowanie w tej kwestii swoich mieszkańców – mówi Martyna Prochwicz.


Komentarze