Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Serce pełne dobra po raz 22.

19-12-2017, 10:22 Agnieszka Lewko

Osoby niepełnosprawne po raz kolejny udowodniły, że mogą pochwalić się wieloma talentami wokalnymi, muzycznymi oraz plastycznymi. W sobotę (16.12) w Miejskim Centrum Kultury odbyła się  22 edycja imprezy integracyjno-kulturalnej „Serce pełne dobra”, której organizatorem każdego roku jest Ośrodek Najświętsze Serce Jezusa w Halembie.

 - Ta impreza to już taka tradycja naszego ośrodka. Co roku spotykamy się, żeby podsumować naszą roczną działalność i zaprezentować talenty naszych podopiecznych. Chcemy przez to promować pozytywny wizerunek człowieka niepełnosprawnego  - zaznaczył Dariusz Sitko, dyrektor Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa. - Ludzie niepełnosprawni mają takie same talenty, potrzeby i marzenia jak ludzie pełnosprawni, ale trudniej im się  je realizuje ze względu na pewne ograniczenia i bariery, z którymi się spotykają, ale robią wszystko, żeby osiągnąć cel - dodał.

Publiczność miała okazję m.in. podziwiać spektakl teatralny grupy „Od serca” oraz posłuchać utworów muzycznych. Pod koniec podopieczni ośrodka otrzymali upominki od gościa specjalnego, czyli świętego Mikołaja.

Ta impreza przyjmuje co roku podobną formę, ponieważ są to konferencje, prezentacje, przedstawienia sceniczne, czy wernisaże. Łączy nas spędzanie czasu we wspólnym gronie, w atmosferze pełnej życzliwości i dobrej zabawy – podkreślił Dariusz Sitko.


Komentarze