Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Seniorzy obradowali

08-04-2019, 11:35 Joanna Oreł

Członkowie rudzkiej Rady Seniorów spotkali się w poniedziałek (8.04) podczas kolejnej sesji. Dotyczyła ona głównie przedłużenia kadencji rady oraz przekazania informacji na temat funkcjonowania Szpitala Miejskiego.

- Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 21 marca tego roku kadencja Rady Seniorów miasta Ruda Śląska została przedłużona o roku, a więc potrwa do maja przyszłego roku. Będzie wynosiła pięć lat tak jak w przypadku pozostałych organów samorządowych. To cenna zmiana, zwłaszcza jeżeli chodzi o grupę naszych najstarszych radnych, którzy zapewne nie startowaliby w wyborach na kolejną kadencję. Teraz mają możliwość jeszcze przez rok zasiadać w radzie - podkreśla Józef Osmenda, przewodniczący rudzkiej Rady Seniorów.

Podczas poniedziałkowej sesji radni mogli także dowiedzieć się więcej na temat działalności Szpitala Miejskiego, którego przedstawiciele zostali zaproszeni na posiedzenie. Tradycyjnie rozmawiano również o Rudzkiej Karcie Seniora oraz współpracy z “Wiadomościami Rudzkimi”, a także na temat tegorocznych obchodów 60-lecia miasta.


Komentarze