Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Seniorzy obradowali

19-09-2017, 10:14 Joanna Oreł

Za nami kolejna sesja Rady Seniorów. Radni dyskutowali m.in. na temat publikacji w mediach informacji o działalności Rady Seniorów i organizacji z nią współpracujących, a także o zbliżającym się Dniu Seniora, czy w sprawie refundacji turnusów rehabilitacyjnych dla rudzkich seniorów. Podsumowano także dotychczasowy bilans Rudzkiej Karty Seniora.

– Na tę chwilę w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych wydano 119 kart. Jej posiadacze mogą skorzystać z ofert ok. 100 partnerów, którzy świadczą usługi w takich sektorach jak m.in. zdrowie, kultura, sport, rekreacja, edukacja i wiele innych. Ostatnio lista ta została także poszerzona o usługi prawnicze – wyliczała podczas poniedziałkowej (18.09) sesji Rady Seniorów Barbara Harczyńska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Radni przedstawili także inicjatywę wspólnego publikowania w prasie informacji związanych z działalnością organizacji, zajmujących się rudzkimi seniorami oraz na temat działalności Rady Seniorów. Ponadto pojawił się temat możliwości udzielenia refundacji za turnusy rehabilitacyjne dla rudzkich seniorów niepełnosprawnych i o niskich dochodach. Radni seniorzy mogli również dowiedzieć się, jak będą wyglądały tegoroczne obchody Dnia Seniora. – W tym roku władze miasta na czele z panią prezydent chcą kontynuować obchody Dnia Seniora. Ustaliliśmy, że odbędą się one 19 listopada w hali MOSiR-u na Halembie – zapowiedział seniorom Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej.


Komentarze